Hodowla kooikerhondje (płochacza holenderskiego)  jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce oddział Bytom, który ma wieloletnią tradycję.
Związek Kynologiczny w Polsce powstał w 1948r, a od 1957r. jest członkiem FCI – Międzynarodowej Federacji Kynologicznej, dlatego też psy z naszej hodowli to psy z wielopokoleniowymi rodowodami, które gwarantują czystość rasy oraz posiadanie cech charakterystycznych dla  rasy.

Obecnie mieszka z nami 5 psiaków. Emeryci będący chlubą każdej hodowli –  Jack Russell Terrier  SURI – 13 lat oraz nasze Kooikery, które znajdziecie w dziale Nasze psy. Suczka Grappa, została przez nas powierzona rodzinie z Legionowa na tzw. warunek hodowlany, gdzie ma najwspanialszy domek na świecie. Psiaki mieszkają z nami w domu. Każdego naszego psiaka traktujemy indywidualnie i staramy się zaspokajać ich potrzeby. Wiadomo emeryci ze swoimi przyzwyczajeniami i niestety już pewną niedołężnością (ach za szybko się psy starzeją) mają ustalony program dnia i wtedy się najlepiej czują. Staramy się ich chronić przed szaloną młodzieżą, która każdemu chętnie weszłaby na głowę.   Oczywiście po za ogrodem, zapewniamy psom sporą dawkę ruchu i zajęcia w naszym klubie Agility – STREFA PSA oraz najzwyklejsze spacery na łąki czy do parku w mieście.  Psiaki są pod stałą opieką weterynaryjną. W razie potrzeby, przed wystawami odwiedzamy również groomera. Dbamy o jak najlepsze żywienie.  Szczenięta poddajemy wczesnej stymulacji neurologicznej dzięki czemu już od pierwszych chwil zapoznają się z dotykiem całego ciałka, podnoszeniem i różnymi powierzchniami. Szczenięta mają do dyspozycji swój plac zabaw z różnymi zabawkami edukacyjnymi. Jeszcze w hodowli rozpoczynamy naukę (oczywiście przez zabawę) podstawowych komend takich jak przychodzenie na zawołanie czy siad.  Staramy się aby maluszki miały jak najwięcej pozytywnych bodźców podczas poznawania świata. Nasze psy oraz zaprzyjaźnione psiaki znajomych uczą szczeniaczki  komunikacji wewnątrzgatunku a nasza rodzina i psiolubni przyjaciele zapoznają z życiem wśród ludzi.